Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Shorty

Razadör
Oyun Yöneticisi
Topluluk Yöneticisi
Katılım
26 May 2017
Mesajlar
6,262
Yaş
26
Konum
İzmir
Nick
Shorty
Sınıf
Savaşçı
Krallık
Jinno
Sunucu
Keith
  Önemli
 • Konu Sahibi
 • Yetkili
 • #1
 • §1. Genel
  • Kullanıcılar, en güncel haliyle bu kuralları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.
  • Elym2 Takımı, bu kuralları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.
  • Kuralların yorumlanmasında ve uygunlanmasında forum yöneticilerinin vereceği kararlar geçerlidir.
  • Forumun amacı, Elym2 oyuncuları arasındaki bilgi alışverişini ve iletişimi sağlamaktır.

 • §2. Yetkiler ve Görevler
  • Forumdaki en yetkili kişiler Forum Yöneticileri' dir. Forum Yöneticileri, forumun düzenlenmesi ve yönetilmesi konusunda yardım etmesi için Moderatör atayabilir ve gerekli görürse bunları değiştirebilir. Forum Yöneticileri; foruma yeni bölüm açabilir, mevcut bölümleri kapatabilir, kurallara uymayan Kullanıcıları forumdan uzaklaştırabilir ve forum kurallarına aykırı hareket eden kişilerin Elym2'den atılmasını Oyun Yöneticileri'ne önerebilir.
  • Moderatörlerin görevi, yetkili oldukları bölümlerde forum kurallarının ihlal edilmesini engellemektir. Forum kurallarının ihlali durumunda Kullanıcılara uyarı ve ceza uygulayabilirler. Moderatörler sadece forum içinde yetkilidirler ve oyunun işleyişi, oyunda verilen cezalar gibi konulara müdahale edemezler.
  • Yöneticiler ve Moderatörler dışında foruma mesaj yazmak ya da okumak amacıyla gelen herkes Kullanıcı olarak tanımlanır.
  • Kullanıcılar, forumda ya da özel mesaj yoluyla sorulan her soruya Yöneticiler ve Moderatörlerden cevap vermelerini beklememelidir.
  • Yazılan mesajların sorumluluğu mesajları yazan Kullanıcı'ya aittir. Yönetici ve Moderatörler, Kullanıcıların yazdığı mesajlardan dolayı sorumlu tutulamazlar.

 • §3. Forum Kullanma Şartları
  • Forum amacı dışında kullanılmamalıdır. Gereksiz ve içeriği boş mesajlar atmak, aynı başlıkta arka arkaya mesajlar atmak, mesajlarda sadece başkasının alıntısını, gülücük veya +1 gibi ifadeler kullanmak ve benzeri faaliyetler yasaktır.
  • Aynı konu hakkında birden fazla başlık açmak ve aynı mesajı birden fazla başlıkta yayınlamak yasaktır. Bir konu hakkında aynı bölüme birden fazla başlık açıldıysa sonradan açılanlar kilitlenir. Aynı başlığın birden fazla bölüme açılması veya aynı mesajın birden çok başlığa gönderilmesi kesinlikle yasaktır ve bunu yapan Kullanıcılar forumdan uzaklaştırılır.
  • Tüm mesajlar forumdaki ilgili kısımlara yazılmalıdır. Bu kurala uymayan Kullanıcılara uyarı veya ceza verilir, mesajları silinir ya da taşınır. Oyun ile ilgili bildirim ve ceza itirazları Oyun Yöneticileri'ne iletilmelidir. Bu da Destek Talebi yoluyla yapılmalıdır, herkese açık forumlarda, uyarılar veya uzaklaştırmalar ile ilgili mesajlaşmak yasaktır.
  • Konu başlığının veya mesajın tamamını büyük harflerle yazmak yasaktır. Tamamı ya da büyük bir bölümü büyük harfle yazılmış olan mesajlar silinir, bu tür mesaj yazan Kullanıcılara uyarı veya ceza verilir.
  • Forum içerisinde kullandığınız kelimelere ve üslubunuza dikkat etmeniz gerekmektedir. Karşı tarafı rahatsız etsin veya etmesin, toplum ahlakına aykırı davranışlar, uyarılara veya forumdan uzaklaştırılmaya sebep olur.
  • Başlıklarda, mesajlarda, kullanıcı resimlerimde, imzalarda, özel mesajlarda veya benzeri yerlerde; hakaret, yasadışı eylem, cinsellik, iftira, dini, siyasi, reklam veya özel hayata karşı tehdit içerikli unsurlar yayınlamak yasaktır. Bu kuralın ihlali, forumdan uzaklaştırmaya sebep olur.
  • Özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal eden yazılar(sohbet, özel mesaj, vb tüm oyun kayıtları) forumda yayınlanamaz. Bu kuralı ihlal eden Kullanıcılar uyarı veya ceza alır, mesajları silinir ya da sansürlenir.
  • Kilitlenen bir başlıktaki tartışmanın, yeni bir başlıkta devam edebilmesi için başlığı kilitleyen Moderatörden veya Forum Yöneticilerinden izin alınması gerekir. Bu kuralı ihlal eden konular silinir, konuyu açan Kullanıcılara uyarı veya ceza verilir.
  • Yasal olmayan ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç olarak nitelendirilen ve yasaklanan her türlü içeriğin forumda yayınlanması da yasaktır. Bu tür içeriği yayınlayan Kullanıcılar forumdan uzaklaştırılır. Radikal siyaset, ırkçılık, pornografi ya da başka herhangi illegal ifadelere forum içerisinde izin verilmez. Siyasi ve ideolojik yazılar kural ihlalidir. Taşkınlık durumunda cezai yaptırımlar forumun her alanında uygulanabilir. Veri hırsızlığı kesinlikle yasaktır. ** Ayrıca, (Atatürk gibi) ismini/unvanını kendisinden başkasının kullanma hakki olmayan insan/olay ve/veya örgütlerin isimlerinin ve/veya lider isimleri/unvanlarının, siyasi parti isimlerinin yazı/mesaj/rumuz(nick) ve/veya kullanıcı kontrolünde bulunan herhangi bir alanda kullanılması kesinlikle yasaktır. Örn: Hitler, Mussolini, SS, Nazi ve/veya terör örgütü isimleri... Ayrıca mevcut yöneticilerin nickleri ile genel yönetici ismine ilişkin ibareler hesap isimlerinde isimlerinde kesinlikle kullanılamaz. Örn: admin, elym2takımı, destek vs.
  • Elym2 Takımı'nda görevli birinin; kullanıcı adını, kullanıcı resmini veya imzasını kullanarak veya başka şekilde taklit etmek veya Elym2 takımındaymış gibi davranmak uyarı veya cezaya, duruma göre forumdan uzaklaştırmaya sebep olabilir.
  • İmzalarınız aşağıda belirtilen şartlara uygun olmalıdır. Bu şartlara uygun olmayan imzaya sahip olan Kullanıcılar; imza haklarını kaybedebilir, uyarı veya ceza alabilir, forumdan uzaklaştırılabilir.
   • Resimin boyutu, türü ve büyüklüğü sistem tarafından belirtilen özellikleri sağlamalıdır.
   • İmzanın toplam yükseliği 230 pikseli geçmemelidir
   • İmzalar kötü alışkanlıklara özendirici ifade veya resimler içeremez.
   • Hakaret, yasadışı eylem, cinsellik, iftira, dini, siyasi, reklam veya özel hayata karşı tehdit içerikli unsurlar yayınlamak yasaktır.
  • Forumda konu açarken konu içeriğinin ve başlığının birbiri ile ilgili olması gerekmektedir. Konunun içeriğini temsil etmeyen başlıkları kullanarak konu açmanız konunun kapatılıp ceza almanıza neden olabilir.
   • Resimler ve Videolar kategorisinde yayınlanan resim ve video içeriğinde bulunan oyuncu isimleri veya öğeler konu başlığından farklı ise bu kural uygulanır.

 • §4. Kullanıcı Sorumluluğu
  • Kullanıcılar, en güncel haliyle bu kurallara uymak zorundadır. Eğer haksız bir şekilde uyarıldığınızı veya ceza aldığınızı düşünüyorsanız, öncelikle size uyarı/ceza veren Moderatör/Yönetici ile temasa geçiniz. Moderatör, Süper Moderatör ve Forum Yöneticisi zincirini izleyerek sorununuzu bir üst makama iletebilirsiniz. Forum Yöneticileri'nin cevabı, nihai karar niteliğini taşır.
  • Forumda aldığınız ceza ve uyarılar zamanla uzaklaştırmaya dönüşebilir veya aynı ihlalin ısrarlı tekrarı uzaklaştırmaya sebep olabilir. Forumdan uzaklaştırıldıktan sonra tekrar üye olan Kullanıcılar, uyarı verilmeksizin forumdan uzaklaştırılabilir.
 
Son düzenleme:

Shorty

Razadör
Oyun Yöneticisi
Topluluk Yöneticisi
Katılım
26 May 2017
Mesajlar
6,262
Yaş
26
Konum
İzmir
Nick
Shorty
Sınıf
Savaşçı
Krallık
Jinno
Sunucu
Keith
Bu kurallar yayınlandığı tarihinden itibaren forumda uygulanmaya başlanacaktır, bu kurallardan önce yeni kurallara aykırı eski içeriklerle ilgili forum üyeleri sorumlu tutulmayacak ancak konu veya mesajlar yayından kaldırılacaktır.
 

benan33

Topluluk Yöneticisi
Topluluk Yöneticisi
Katılım
30 Haz 2017
Mesajlar
90
Yaş
22
Konum
Mersin
Nick
CaLLiRoee
Lonca
VEFALITURK
Sınıf
Sura
Krallık
Shinsoo
Sunucu
Keith
Merhaba Elym2 Oyuncuları

Resimler ve Videolar bölümüne açmış olduğunuz oyun içi vs konularınıza ve normal rekabet içerikli konularınıza tanıdığımız sınırsız nick/içerik yazmak 22.02.2018 saat 03:20 itibari ile sonlanmıştır.

Bu tarihten itibaren;

Resimler ve Videolar bölümünde yalnızca kendinize ait hesapların vs konularını paylaşabilirsiniz.
3.kişilerin bu konuları açmaları içeriğin düzenlenmesine ve/veya ceza almanıza sebep olabilir.

Başlıkta istediğiniz kadar nick, istediğiniz kadar kelime ekleme özgürlüğünüzü, 22.02.2018 saat 03:20 itibari ile değiştiriyoruz.

Artık konu başlıklarına eskisi gibi sadece vs atan hesapların nicklerini ve vs skorunu/videoda bulunan hesapların nicklerini yazabileceksiniz. Ek olarak dilerseniz birkaç kelimelik cümlenizi yazabilirsiniz.

Yine aynı şekilde konu içeriğinde ve başlıkta tüm forum kuralları geçerlidir.


Bu kural güncellemesinden önce yapılan tüm ihlaller (birden fazla nick yazma, fazla detaylı konu başlığı girme gibi) düzenlenmeyecektir.

Ek olarak, vs ekran görüntülerinde aşağıdan skor geçen kişinin yazdığı skor net çıkacak bir şekilde ekran görüntüsü almalısınız. Belirsiz skorlar ve yanlış skorlar konu başlığının ve içeriğinin düzenlenmesine sebep olur.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Konuyu okuyanlar (Oyuncu: 0, Misafir: 1)

Üst