31. Haftanın Konuğu: FireNova

'Haftanın Konuğu' forumunda veraliosa tarafından 14 Oca 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
 1. veraliosa

  veraliosa Forum Yöneticisi Yetkili

  Katılım:
  31 Mar 2018
  Konular:
  25
  Mesaj:
  87
  Alınan Beğeniler:
  317
  Ödül Puanları:
  64
  Cinsiyet:
  Kadın
  Şehir:
  İstanbul
  1. Kısaca kendinizden bahseder misiniz?
  FireNova: Herkese merhaba, ismim Can. 23 yaşındayım ve Antalya’lıyım. Öğrenci olduğum için Bursa’da yaşıyorum. Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü / Zihin Engellilerin Eğitimi mezunuyum ve hâlihazırda da Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik okuyorum. İnsan psikolojisine çok meraklıyım. Yeni şeyler araştırmaktan, öğrenmekten ve öğretmekten büyük zevk duyuyorum. :)

  2. Nickinizin anlamını öğrenebilir miyiz?
  FireNova: Nickimin anlamı, vakti zamanında oynadığım Knight Online’daki Mage sınıfının en sevdiğim skilli olmasından geliyor. İlk oynadığım online oyunlardan birisi Knight ve karakterlerden birisi de Mage’dir. Metin2’deki karşılığını ejderha kükremesi skilli olarak düşünmüştüm, ve ilk karakterim aslında ejderha gücü şamandı. Daha sonra iyileştirme sınıfını da oynadım ve pvp şartlarından dolayı da iyileştirmeyle devam ediyorum. En sevdiğim sınıf yine de ejderha gücüdür. :) Nickimi değiştirmeyi düşündüm aslında ama bu şekilde yapıştı artık bana, o yüzden vazgeçtim. Şimdiki aklım olsa belki başka bir şey seçebilirdim.

  3. Metin2'de keşke yapsaydım veya yapmasaydım dediğiniz bir olay oldu mu?
  FireNova:
  Keşke yapsaydım dediğim şey, insanlara karşı genelde kolay ısınıp, çabuk kaynaşabilen birisi değilim. Utangaç bir kişiliğe sahibim. Aslında eski bir oyuncu da sayılırım, buna karşın muhabbet ettiğim pek az insan vardır. Belki biraz daha girişken davranabilirdim. :) Keşke yapmasaydım dediğim bir durum yok. Ancak iyi ki yapmamışım dediğim birkaç şey var. Bunlardan birisi, bunun bir oyun olduğunu unutup insanları kırmak ve küçük düşürmek amaçlı şeyler.

  4. Hobilerinizi öğrenebilir miyiz?

  FireNova: Hobilerimi şöyle sıralayabilirim: Yürüyüş yapmak, kitap ve film eleştirileri okumak, psikoloji alan yazınındaki güncel makaleleri takip etmek ve şu sıralar spor salonunda vakit geçirmek. :) Kitap okumak, film-dizi izlemek ve müzik dinlemek gibi standart aktiviteleri de sıkça gerçekleştiriyorum elbette.

  5. En sevdiğiniz film ve kitap nedir?
  FireNova: En sevdiğim filmler konusuna gelince, öncelikle en sevdiğim film kategorisi korku/gerilimdir. Bu nedenle bunlardan örnek seçmem gerekir ki üç büyük seri olan: Friday the 13th (13. Cuma), Halloween (Cadılar Bayramı) ve A Nightmare on Elm Street (Elm Sokağında Kâbus); oldukça eski seriler olmakla beraber bir o kadar da kalitelidir ve her birisi hayatımın farklı dönemlerinde izlediğim, benim için özel serilerdir. Yine de sırf tema müziğinden dolayı Halloween diyebilirim. Daha spesifik bir örnek bulamadım açıkçası. :)

  Dram dalında, The Stoning of Soraya M. (Soraya’yı Taşlamak) Beni çok etkilemiş ve çeşitli sorgulamalara itmiş, köşe taşı filmlerden birisidir. Hem çok ağlamış hem çok sinirlenmiştim.

  Animasyon dalında, gelişim psikolojisini anlatan, öğretici olduğu gibi bir o kadar da eğlenceli olan Inside Out (Ters Yüz) da başarılı bir animasyondu.

  Kitaplar kategorisinde psikoloji kitapları diyeceğim ve şaşırtıcı olmayacak sanırım. Bu kadar “psikoloji” bence de yeter. :) Irvin Yalom’un varoluşsal psikoloji üzerine yazdığı kitaplar güzeldir. Yaşam, ölüm ve hayatın anlamı konularında kitap okumak isteyenlere bu yazarı önerebilirim. Ancak beni en çok etkileyebilmiş kitap, lisedeyken okuduğum Die Leiden Des Jungen Werthers (Genç Werther’in Acıları)’dır. Birçok detayını unutmuş da olsam, o etkisini hala hissedebiliyorum. Bir de çocukken okuduğum Mahi-yi Siyah-i Kuçulu (Küçük Kara Balık) unutamadığım kitaplardan biri. Şu sıralar yeniden edinip okuyasım bile var.

  6. Elym2 ile tanışmanızı anlatır mısınız?
  FireNova: Elym2 ile nasıl tanıştığımı pek anımsayamıyorum. Ancak Metin2TR dün gibi aklımda. Belki pvp serverlara karşı olan tutumlardan dolayı, çok önemsemeden başladığım içindir. Ortamı sevdiğim ve kaliteli bulduğum için bunca zamandır oynuyorum hâlbuki. :)

  7. Hangi takımlısınız?
  FireNova: Slytherin’liyim :p Futbola fazla ilgim yok, Fenerbahçe deyip geçeceğim. Hiçbir zaman fanatizm meraklısı olmadım.

  8. Oyuna ayırdığınız zaman gerçek yaşantınızda sıkıntı yaratıyor mu?
  FireNova: Oyunda geçirdiğim zaman, lisenin son zamanlarında ve üniversite birinci sınıftayken sosyal yaşantımda sıkıntı yaratıyordu. Ancak bunu zamanla kontrol etmeye çalıştım ve iyi bir yere getirdiğimi düşünüyorum. Zaten tadı da böyle çıkıyor. Çok uzun süre girince fazla monoton gelmeye başlıyor.

  9. Oyunda yaşadığınız ilginç ve unutamadığınız bir anınız var mı? Varsa bizimle paylaşır mısınız?
  FireNova:
  İlginç ve unutamadığım çok belirgin anılarım yok oyunla ilgili. Oyun esnasında eğlenmeye odaklanıyorum ve yapmaya çalıştığım tek şey de bu, eğlenmek. Bazen şaka yollu, bazen dalga geçme amaçlı kendime malzeme çıkardığım durumlar olmuştur. Konuşarak veya savaşarak, her nasıl olacaksa eğlenmeye çalışıyorum diyebilirim. Unutamadığım olaylar var elbette ama bunu burada paylaşmak doğru olmaz, birçoğu kişisel paylaşımlar. :)

  10. Hayatınızda veya oyunda olmazsa olmaz dediğiniz şeyler var mıdır?
  FireNova: Hayatımda veya oyunda olmazsa olmaz dediğim bir şey yok. İnsanın uyum sağlayamayacağı hiç bir durum yoktur çünkü. Sevinç, üzüntü, mutluluk, her birisini kendimce yoğun yaşamış birisi olarak hayatıma yine devam ediyorum neticede.

  11. Ne tarz müzik dinlersiniz?
  FireNova: Müzik spektrumum oldukça karışık. Lise zamanı rap, arabesk rap tarzında takılıyorsam da zamanla popüler kültüre yenik düştüm sanırım. Son zamanlarda Country-Pop ve R&B dinliyorum. Taylor Swift (1989, Speak Now gibi) ve Ariana Grande (Sweetener, My Everything gibi) sık dinlediğim şarkıcılar ve albümleridir.
  Yine de hiçbiri, hiçbir zaman bir Cem Adrian olamadı,olamaz. :) ❤ Onu bir şarkıcıdan fazlası olarak görüyorum.

  12. Gelecek ile ilgili planlarınız neler?
  FireNova:
  Gelecekte yüksek lisans eğitimi alabilmek en belirgin hedefim ancak eğitim hayatı yormaya başladı beni. Hem teoride öğrendiğim bilgileri uygulamada da gerçekleştirmek istediğim için önce psikolojik danışman olarak görev yapmak, ardından bu hedefe odaklanmayı düşünüyorum. Ülkemizi gezmek ve farklı kültürlerini tanımak da yapmayı en çok istediklerim arasında.

  13. Buradan Elym2 oyuncularına bir şey söylemek ister misiniz?
  FireNova:
  Kime, ne denebilir ki buradan, oyuncu kitlesi oldukça çeşitlilik gösteren bir oyun bu. Yaş ve kişilik özellikleri boyutunda çok farklı yerlerde olan insanlar olabilir. Genel geçer bir şey söylemek de uygun olmaz. :)

  14. Haftanın Konuğu Etkinliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
  FireNova: Haftanın Konuğu güzel düşünülmüş bir etkinlik. Benim gibi iletişim problemi yaşayan insanlara da kendisini tanıtmak için bir fırsat diye düşünüyorum. Ancak herkes çok detaylı bilgiler vermeyi tercih etmiyor sanırım. :)

  15. Daha önce oynadığınız veya şuan oynadığınız başka bir pvp server ile Elym2'i karşılaştırıp düşüncelerinizi paylaşır mısınız?
  FireNova:
  Daha önce oynadığım birkaç pvp server oldu. Bunlar oldukça kısa süreliydi, isimlerini bile hatırlamıyorum. :)

  Can'a ( FireNova ) verdiği cevaplar için Elym2 Yönetimi olarak teşekkür ederiz. Konu Perşembe gününe kadar açık kalacaktır, merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz. Sorularınıza haftanın konuğu cevap verme zorunluluğunda değildir.
   
  LifeTheLive, Laios, FireNova ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 2. BayLawyer

  BayLawyer Lanetli Kurt Oyuncu

  Katılım:
  4 Oca 2018
  Konular:
  12
  Mesaj:
  85
  Alınan Beğeniler:
  182
  Ödül Puanları:
  50
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Kırşehir/İstanbul
  Oyunda karşılaştığımız zaman psikolojik danışmanlığını almadan bırakmadığım kişi hayatında başarılar,en kısa zamanda başka seanslara...
   
  BayLawyer, Mobil ile gönderildi, 14 Oca 2019
  #2
  LifeTheLive, Laios ve FireNova bunu beğendi.
 3. Phelon

  Phelon Kurt Oyuncu

  Katılım:
  31 May 2017
  Konular:
  2
  Mesaj:
  22
  Alınan Beğeniler:
  131
  Ödül Puanları:
  32
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Giresun28-Kocaeli
  Tanıştığıma sevindim meslektaş. Oyunda mutlaka görüşelim.
   
  Phelon, Mobil ile gönderildi, 14 Oca 2019
  #3
  FireNova bunu beğendi.
 4. brs97

  brs97 Gamemaster Yetkili

  Katılım:
  20 Haz 2017
  Konular:
  55
  Mesaj:
  715
  Alınan Beğeniler:
  353
  Ödül Puanları:
  111
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Ankara
  Memnun oldum :)
   
  FireNova bunu beğendi.
 5. FireNova

  FireNova Kurt Oyuncu

  Katılım:
  12 Şub 2018
  Konular:
  1
  Mesaj:
  7
  Alınan Beğeniler:
  10
  Ödül Puanları:
  10
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Antalya
  Alper bey görüşemiyoruz. :) Ben de öyle tahmin ettim, kesinlikle sınav haftası olduğundan dolayı yoğun bir çalışma içerisindeyiz değil mi? :p
  Merhaba. Meslektaş olma fikri kulağa eğlenceli geliyor, görüşmek üzere. :)
  Teşekkür ederim. :)
   
  BayLawyer ve Phelon bunu beğendi.
 6. BayLawyer

  BayLawyer Lanetli Kurt Oyuncu

  Katılım:
  4 Oca 2018
  Konular:
  12
  Mesaj:
  85
  Alınan Beğeniler:
  182
  Ödül Puanları:
  50
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Kırşehir/İstanbul
  Doğru tahmin, yalnız sınav haftası mı sınav yılı mı içerisindeyim çözemiyorum açıkçası :closedeyesmile:
   
  BayLawyer, Mobil ile gönderildi, 15 Oca 2019
  #6
  FireNova ve Laios bunu beğendi.
 7. BitterSweet

  BitterSweet Evangelina ッ Oyuncu

  Katılım:
  11 Oca 2018
  Konular:
  7
  Mesaj:
  134
  Alınan Beğeniler:
  250
  Ödül Puanları:
  45
  Cinsiyet:
  Kadın
  Şehir:
  İstanbul
  Tanışalı uzun bir zaman olsa da tekrar memnun oldum efenim x'D
   
  FireNova bunu beğendi.
 8. FireNova

  FireNova Kurt Oyuncu

  Katılım:
  12 Şub 2018
  Konular:
  1
  Mesaj:
  7
  Alınan Beğeniler:
  10
  Ödül Puanları:
  10
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Antalya
  O zaman görüyorum ve artırıyorum, hayatın her alanında bir değerlendirme var ne yazık ki. :p
  Hahaha, adet yerini bulsun madem, ben de memnun oldum Ekim. :D
   
  BayLawyer ve BitterSweet bunu beğendi.
 9. CrazyYounqs

  CrazyYounqs Lusifer Oyuncu

  Katılım:
  28 May 2017
  Konular:
  35
  Mesaj:
  387
  Alınan Beğeniler:
  159
  Ödül Puanları:
  73
  Cinsiyet:
  Erkek
  memnun oldum :) bizim sıra nerde kaldı be :))
   
  FireNova bunu beğendi.
 10. LifeTheLive

  LifeTheLive Lanetli Kurt Oyuncu

  Katılım:
  22 Kas 2017
  Konular:
  9
  Mesaj:
  90
  Alınan Beğeniler:
  189
  Ödül Puanları:
  35
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Kocaeli / İzmit
  Haftanın konuğu etkinliğini hakkıyla doldurmuşsun. Başarılar dilerim hayatında. Tanıştığıma memnun oldum.
   
  FireNova, veraliosa ve BayLawyer bunu beğendi.
 11. FireNova

  FireNova Kurt Oyuncu

  Katılım:
  12 Şub 2018
  Konular:
  1
  Mesaj:
  7
  Alınan Beğeniler:
  10
  Ödül Puanları:
  10
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Antalya
  Teşekkürler.
  Konuya ilgin ve dikkatin için teşekkür ederim. Memnun oldum. :)
   
  LifeTheLive bunu beğendi.
 12. DönerciBEDO

  DönerciBEDO Bera Oyuncu

  Katılım:
  24 Ara 2017
  Konular:
  19
  Mesaj:
  182
  Alınan Beğeniler:
  186
  Ödül Puanları:
  50
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  İstanbul
  Elinden gelirse bütün oyunu terapi et dayı
  Bu aralar ihtiyacı olan çok

  :) tanıştıma memnun oldum
   
  DönerciBEDO, iPhone ile gönderildi, 17 Oca 2019 19:53
  #12
  FireNova bunu beğendi.
 13. FireNova

  FireNova Kurt Oyuncu

  Katılım:
  12 Şub 2018
  Konular:
  1
  Mesaj:
  7
  Alınan Beğeniler:
  10
  Ödül Puanları:
  10
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Antalya
  Hahaha, aksini iddia etmek zor. :p Memnun oldum ben de. :)
   
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Sosyal Medya

 1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.