İnceleniyor Süreli Eşyalar İle İlgili Düzenleme (2 kişi bakıyor)

Onarchkrad

Tigris
Oyuncu
Bu oyunu oynanması zor hale getirmek niye bu kadar çok isteniyor ben anlamıyorum. O kadar insan geri dönmüş oyuna tekrar herkez kaçırtılmak mı isteniyor? Oyundaki mevcut fişlere zeka çeviklik ve büyü hızı gibi efsunlar denk getirmek için binlerce T harcanıyor ve insanlar da bunları almak için gene binlerce T veriyor. Oyunda herkezin 4-5 tane fişi var ve bunların bir kısmı setin savunmasını kapamak için bir kısmı ise ws için falan filan. Ve 2-3 tane R10 charla oynayanlarda var. Şimdi bir düzenleme getirilecek deniliyor ve sen bu insanlara diyorsun ki elindeki fişlerin süresi bitmesin diye her hafta düzenli olarak 1000 T yi bunların süresini uzatmak için harca. Bu fişlere verilen paralara mı yanalım yoksa bundan sonra harcanacak paralara mı ben anlamadım. Oyunda mevcut kendi kurmuş olduğunuz süresi azalan ve azalmayan kostüm sistemi niye şimdi bozuluyor? Yeni bir kostüm veya fiş getirirsin çok gösterişli olur ve bu yeni gelenler böyle olcak dersiniz kimse bir şey demez ama oyunda senelerdir mevcut olan ve insanların setlerinin açıklarını bile kapadığı bir fiş sistemi neden bozuluyor? Binekler için dediğiniz düzenleme belki yapılabilir. Çünkü binek işi keyif işi ne setini etkiliyor nede karakterinin bir atak gücünü. Ben bu bineği seviyorum buna bineceğim diyen süresini uzatır biner. Ama fişler için böyle bir şey yapılması oyundaki bütün dengeleri bozar ve herkezin oyunda haftalık olarak kastığı parayı fişe uzatmaya gitmesine neden olur. Hatta fişe uzatmaya niye bu kadar T vercem diyen kişiler setini bile değiştirmek zorunda kalır. Çünkü bir süre sonra setin savunmalarını kapamak için aldığın fişe vereceğin süre uzatım parası setin komple parasından daha fazla olacaktır.

Sonuç olarak böyle bir düzenleme gelecekse bile yeni gelecek fişlere gelmeli oyundaki mevcut fişlerin bundan etkilenmemesi gerekiyor. Binekler için yukarıda da yazdığım gibi böyle bir düzenleme yapılabilir ama bunun doğrusu gene yeni eklenecek bineklere yapılmasıdır. Bu sayede kimse mağdur durumda kalmamış olur.

Shorty
ReLi

Polymnia

Mustafa Kemal Atatürk
Oyuncu
Birçok kişi binekleri; süresi hemen bitmediği için bi miktar T vererek alıyor.
Ben de bu süre uzatmanın yeni gelecek olan binekler ve fişler için olması taraftarıyım.
Mesela ;

Ben bunlardan hangi birinin süresini uzatayım. Zaten uzatsam bile yeni bir tanesinden almış kadar olurum.
Bu durumu birçok kişinin yaşayacağını ve mağdur olduğunu göreceksiniz.
Shorty

ReLi

╰☆☆ 𝓡𝓮x𝓪𝓹𝓗𝓲𝓷 ☆☆╮

Son sözümüz elbetteki hoşçakalın olmaz...
Oyuncu
Arkadaşlar biraz sakin olun. Gayet güzel bir uygulama. Olaya birde şurdan bakın

Değerli kılıflar oluşturuyorsunuz 6-7 efsunlarını istediğiniiz gibi masraf edip getiriyorsunuz fakat bu nesneyi süresi gitmesin die kullanmıyor kullanamıyorsunuz. Dilediğiniz gibi kullanır süresinide uzatırsınız. İşi ticarete dökenler için üzücü olsada kalıcı bir nesne haline geliyor ve istediğiniz gibi kullanıp oynayabilirsiniz.

@Shorty; lakin Türkay bey sizede burda oyunun akışını bozmamak için iş düşüyor. Sadece 1 günü oyun içine ekleyip diğerleri nesne markette olmamalı. Farklı maplara farklı %lik şans oranlarıyla nesneyi eklemelisiniz. Zorlaşan oyun ve ticaret piyasasında tüm oyuncuların tutunabilmesini sağlamak sizin menfatinize.

Tabi ayrıca bu nesnelerin süresi dolduğunda uzatamadıklarında kaybolmaması gerekiyor gelen yenilikle ? Aydınltırsanız seviniriz

Seffah

Alfa Kurt
Oyuncu
Bir kişinin 2-3 tane hesabı belki de toplamda 5-6 tane bineği olduğu oluyor. Fiş desen sürüsüyle. Arkadaş uzatma gideri için 1000t yazmış ama az bile söylemiş. Benim görüşüm de arkadaşınkine benzer. Bineklerin süresi gidebilir ama fişlerin süresi gitmesin. (Benim düşüncemin farkı, eski veya yeni fişlerin süresi gitmesin.) İnsanlar bu fişlere göre setlerini dizdiler ve buna para verdiler. Böyle bir uygulama çok tepki çeker. Örneğin loncalar sıfırlandı bir ara. Bunun olması gerekiyordu çünkü oyunda lag oluyordu boş fazlalık loncalar nedeniyle. Buna kimse bir şey demedi. Ama durduk yere fişleri süreli yaparsanız manasız olur ve bir o kadar da tepki alır. İnsanların emeğini -bir kez daha- çöpe atmış ve onları sinirlendirmiş oluruz.
@Shorty

:)
Oyuncu
Bir kişinin 2-3 tane hesabı belki de toplamda 5-6 tane bineği olduğu oluyor. Fiş desen sürüsüyle. Arkadaş uzatma gideri için 1000t yazmış ama az bile söylemiş. Benim görüşüm de arkadaşınkine benzer. Bineklerin süresi gidebilir ama fişlerin süresi gitmesin. (Benim düşüncemin farkı, eski veya yeni fişlerin süresi gitmesin.) İnsanlar bu fişlere göre setlerini dizdiler ve buna para verdiler. Böyle bir uygulama çok tepki çeker. Örneğin loncalar sıfırlandı bir ara. Bunun olması gerekiyordu çünkü oyunda lag oluyordu boş fazlalık loncalar nedeniyle. Buna kimse bir şey demedi. Ama durduk yere fişleri süreli yaparsanız manasız olur ve bir o kadar da tepki alır. İnsanların emeğini -bir kez daha- çöpe atmış ve onları sinirlendirmiş oluruz.
@Shorty
3 Günlük ve 7 günlük sadece nesne markette olmalı bence yönetimde kazanmalı . <3

☾✮ Bidayet ✮☽ ♫

Lusifer
Oyuncu
Zaten oyunu batırdılar daha fazla nasıl batırırız diye urasıyorlar Türkay ne yapmaya çalısıyor son zamanlarda anlamış değilim kafasına göre yeni şeyler getirip oyunun düzenini yeterince bozdu oynanmaz hale geldi zaten benim fikrimce. Daha neler olur kim bilir ilgilendirmiyor artık.

Son düzenleme:

Shorty

Razadör
Yetkili
Oyun yöneticisi
Topluluk yöneticisi
Selamlar
  • Süre uzatma parşömenleri üst üste kullanılabilir, bu durum parşömenlerle süresini uzatmak istediğiniz nesneye istediğiniz süreyi tanımlama avantajı sağlayacaktır.
  • Süre uzatma parşömenleri nesne marketten satın aldığınız veya oyundan elde ettiğiniz nadir eşyaların kaybolma riskini ortadan kaldırdığı gibi satın aldığınız ürünleri ucuz bir fiyata daha uzun süre kullanabilme avantajı sağlayacaktır.
  • Bu düzenleme süreli eşyaların tamamını kapsamadığı gibi sadece Binek ve Silah fişleri üzerinde ticaret döngüsünün hareketlendirilmesi maksatlı bir çalışmadır.
  • Çalışmayla beraber süresi dolan eşyaların kaybolmaması fakat süre eklemesi yapılmadan kullanılamamasıyla alakalı bir düzenlemede aktif edilecektir.
Yapılan çalışmanın oyunu zorlaştırma gibi bir amacı olmadığı gibi sıkça sikayetçi olunan durağan ticaret döngüsünün hareketlendirilmesi amacı taşımaktadır yeni içeriklerle alakalı eleştiri yaparken avantaj ve dezavantajlar göz önünde bulundurularak şahsi çıkarlar gözetilmeksizin değerlendirilme yapılırsa daha tutarlı bir eleştiri yapmanız olasıdır.

Sormak istediğiniz başka sorular var ise konu altından bildirebilirsiniz.

╰☆☆ 𝓡𝓮x𝓪𝓹𝓗𝓲𝓷 ☆☆╮

Oyuncu
  • Çalışmayla beraber süresi dolan eşyaların kaybolmaması fakat süre eklemesi yapılmadan kullanılamamasıyla alakalı bir düzenlemede aktif edilecektir.

Sormak istediğiniz başka sorular var ise konu altından bildirebilirsiniz.
Bu özelliğin eklenmesi önemli. Değerli eşyaların yok olmadan sürelerini istenildiğinde uzatılması oyuncular için avantajlı bir özellik

Yapılan çalışmanın oyunu zorlaştırma gibi bir amacı olmadığı gibi sıkça sikayetçi olunan durağan ticaret döngüsünün hareketlendirilmesi amacı taşımaktadır yeni içeriklerle alakalı eleştiri yaparken avantaj ve dezavantajlar göz önünde bulundurularak şahsi çıkarlar gözetilmeksizin değerlendirilme yapılırsa daha tutarlı bir eleştiri yapmanız olasıdır.

3 Ve 7 Günlük Malzemelerin şuan için nesne markette yer alması normal olsada ilerleyen zamanda oyun içerisine herhangi boss veya sandığına eklenmesi bahsettiğiniz ticaret döngüsününün amacına kavuşması için bir zorunluluk gibi görünüyor.

Nesne market satış fiyatı ile oyun ticaret piyasası birbirini korumalı ki ticaret döngüsü bozulmasın. Zorluk derecesinden bahsetme olayım bundan ibaret.

Bununla birlikte bu zorluk derecesi düzgün orantıda ayarlanması gerekiyor. Her oyuncuyu nesne markete yönlendiremezsiniz malesef. Çünkü oyunda boss keserek oyun nesnelerini piyasaya sürerek ticaret oluşturan ticaretten kendi karakterini geliştiren oyuncuların oyun akışını bozmamak gerekiyor.

Güzel bir yenilik ve çalışma herkes için iyi olacaktır şikayet edenler içinde.

Kaldıki bu konuda kimsenin şikayet etme gibi bir saçmalığa gireceğini düşünmüyorum. Bahsi geçen eşyalar zaten süreli :D Süresi bitmesin die gıdım gıdım kullanmaktansa özgürce kullanıp ve kaybolmadan süresini uzatabileceğiniz aslında bir yönde sizi büyük masraflardan kurtaran ve ticareti döndürebilecek bir yenilik.

Angelpine

#YalnızBirTürk
Oyuncu
Bu özelliğin eklenmesi önemli. Değerli eşyaların yok olmadan sürelerini istenildiğinde uzatılması oyuncular için avantajlı bir özellik

3 Ve 7 Günlük Malzemelerin şuan için nesne markette yer alması normal olsada ilerleyen zamanda oyun içerisine herhangi boss veya sandığına eklenmesi bahsettiğiniz ticaret döngüsününün amacına kavuşması için bir zorunluluk gibi görünüyor.

Nesne market satış fiyatı ile oyun ticaret piyasası birbirini korumalı ki ticaret döngüsü bozulmasın. Zorluk derecesinden bahsetme olayım bundan ibaret.

Bununla birlikte bu zorluk derecesi düzgün orantıda ayarlanması gerekiyor. Her oyuncuyu nesne markete yönlendiremezsiniz malesef. Çünkü oyunda boss keserek oyun nesnelerini piyasaya sürerek ticaret oluşturan ticaretten kendi karakterini geliştiren oyuncuların oyun akışını bozmamak gerekiyor.

Güzel bir yenilik ve çalışma herkes için iyi olacaktır şikayet edenler içinde.

Kaldıki bu konuda kimsenin şikayet etme gibi bir saçmalığa gireceğini düşünmüyorum. Bahsi geçen eşyalar zaten süreli :D Süresi bitmesin die gıdım gıdım kullanmaktansa özgürce kullanıp ve kaybolmadan süresini uzatabileceğiniz aslında bir yönde sizi büyük masraflardan kurtaran ve ticareti döndürebilecek bir yenilik.
Kendi adima konuşacağım. Ben niye 30 veya 7 günlük suresi azalmayan esyamin suresi bitince t veya kristal harcayayim ki ? Zaten suresi azalmiyor diye kullanıyordum. "Ben" 30 veya 7 gunluk sey 1 saatte bitmiyor yani niye ben zorla suresi azalacagindan onu kullanmak zorunda birakiliyorum ? Istedigimde takarim veya kullanirim ama niye zorla kullandiriliyor ? Insanlarda hem fis hem binek sayisi toplam olarak 5'den fazla hepsini kullanmak istese gidecegi parayi hesaplasana ? Ben neden 3 ay boyunca ( mesela 3 ay ) kullabilecegim seyi 1 ay veya 7 gun kullanip SIRF YOK OLMUYOR DIYE parami harcıyorum ?
Ek olarak cogu insanda boss set yok ( ben dahil ) 1 günlük uzatma seyini cikarabilecek bir gucum de yok. Cogu insan boyledir oyunda. Para harcamaz dusurursun deme diye yaziyorum. Kaya ve ejderden dusuyor sonucta degil mi ?

Son düzenleme:

Polymnia

Mustafa Kemal Atatürk
Oyuncu
Herkes fişine göre setini ayarladı bu yüzden süre uzatma parşömeni fişlere iyi olcağını düşünüyorum fakat biz binekleri süreleri gitmediği için aldık. Eski bineklerin süreleri yine aynı şekil kalsa, yeni gelecek olan bineklere, fişlere süre gelebilir diye düşünüyorum bu durumda kimse mağdur olmuyacaktır.O zamanda ticaret dönebilir çünkü yeni gelen binek ve fişlere illaki parşömen basılacaktır. Çünkü parşömen alacağımız t ile yeni 1 tane aynı binekten alabiliriz bu da bizi zarara sokar. O yüzden yeni gelecek olan binekler süreli olabilir ve parşömen ile uzatabiliriz.
Oyuncular mağdur olmuyacaktır bu şekilde. Shorty

╰☆☆ 𝓡𝓮x𝓪𝓹𝓗𝓲𝓷 ☆☆╮

Oyuncu
Kendi adima konuşacağım. Ben niye 30 veya 7 günlük suresi azalmayan esyamin suresi bitince t veya kristal harcayayim ki ? Zaten suresi azalmiyor diye kullanıyordum. "Ben" 30 veya 7 gunluk sey 1 saatte bitmiyor yani niye ben zorla suresi azalacagindan onu kullanmak zorunda birakiliyorum ? Istedigimde takarim veya kullanirim ama niye zorla kullandiriliyor ? Insanlarda hem fis hem binek sayisi toplam olarak 5'den fazla hepsini kullanmak istese gidecegi parayi hesaplasana ? Ben neden 3 ay boyunca ( mesela 3 ay ) kullabilecegim seyi 1 ay veya 7 gun kullanip SIRF YOK OLMUYOR DIYE parami harcıyorum ?
Arkadaşım anlamadığınız nokta şu :) Sizin eşyalarınız zaten süreli evet kullanmadığınızda gitmiyor kullandığınız süreyi gözden çıkıp kullanıyor 30 günlük bir nesneyi 1 yıl bile kullanabiliyorsunuz. Oyun ticaretinden herkes şikayetçi sende bende alide ayşede. Adamda sana diyor ki bu nesneler senin için süreliyken süresiz oluyor. Yine dilediğin gibi kullanıp süresini uzatacaksın.

Affedersin oyuna girip 3 5 ejderha kesmeye nesne düşürmeye fırsatın illaki olacaktır. 2 3 nesne atsan süresi katlanarakda uzayacak :) Kaybolma ihtimalide sıfır. İstersen 20 fiş 20 binek kullan illaki üstesinden gelirsin oyun içi erişimi var bu nesnenin.

Tabiki faiş fiyatlardan nesne markete eklenir dayatılırsa oyuncu topluluğu olarak yönetimin bu adımına tepki gösterir iyileştirme yaptırılır. Sonuçta sen buradan hizmet alıyorsun oyun içerisinde oyuncu nesne marketi kullanırken müşterisin. Müşterinin talep ve isteklerini değerlendirmek zorundalar iplemezlerse bunun bir çok kez sonucunu hep birlikte gördük zaten.

Bu yenilikte kötü bir şey yok ticaret için iyi olacak. Ticaretten ziyade olarakta nesneler kalıcı bir hal alıyor :)

Quattro

Quattro02
Oyuncu
1.5 yılda manniyi bosscu oldugum halde 5 gün kullanmıştım.binek anlamında site çekimi bineklerin süresi 30 günden 90 güne çıkarılırsa gerekli döngü sağlanır.

Fiş konusunda belirleyici tek etken markete koyulan 7 günlük süre iteminin fiyatı olucaktır.
Cazip bi fiyata konur ise zarardan çok fayda sağlar.Simyası kuşağı yeni seti derken 15-20 bin t değerinde bi çara 5-10 kristal çerez parasıdır,koymayacaktır.Ve sürenin elimizde olması itemin kaybolmaması parasını verip fişe ömür boyu sahip olma seçeneğini ortaya çıkarıcaktır.

Fiş efsunlama ile bağlı olan kostümü efsunla-dönüştür piyasasının da etkilenmemesi gerekir,dikkat edilmeli.

Seffah

Alfa Kurt
Oyuncu
Her ne amaçla olursa olsun, ne kadar iyi olacaksa olsun bu kadar tepki çeken bir yeniliğin oyuna eklenmesi risklidir. Piyasayı iyileştireceğiz diye oyuncuların oyunu bırakmasına sebebiyet vermemeliyiz. Ben farkındayım bu yeniliğin amacının fakat sonuç olarak bunu oynayacak kitle buna bu denli karşı çıkıyorsa bu kararı gözden geçirmek gerekir

Konu görüntüleyenler (Kullanıcı: 1, Misafir: 1)